To wydarzenie się już odbyło


Przejdź do wyszukiwarki aby zobaczyć aktualne wydarzenia.

𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭 𝐏𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐦𝐞𝐫𝐚 - 𝐀𝐮𝐭𝐞𝐧𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐩𝐫𝐨𝐜𝐞𝐬 𝐞𝐦𝐨𝐜𝐣𝐨𝐧𝐚𝐥𝐧𝐲

𝐖𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭 𝐏𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐦𝐞𝐫𝐚
𝐀𝐮𝐭𝐞𝐧𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲 𝐩𝐫𝐨𝐜𝐞𝐬 𝐞𝐦𝐨𝐜𝐣𝐨𝐧𝐚𝐥𝐧𝐲 𝐰 𝐜𝐢𝐞𝐥𝐞, 𝐠ł𝐨𝐬𝐢𝐞 𝐢 𝐬ł𝐨𝐰𝐢𝐞.
prowadzący: 𝐉𝐮𝐥𝐞𝐤 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧𝐤𝐢𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳
28.08 – 1.09 2023 , godz. 19-21, Studio Oddaj Ciężar, Kijowska 11 w Warszawie
Cena: 430 zł całość
Zapisy: dzienkiewicz@gmail.com
Warsztat przeznaczony dla aktorów, tancerzy, happenerów, mówców oraz wszystkich tych, którzy szukają nowych form wyrazu poprzez ciało, głos, emocje i słowo. Jeśli szukasz dopiero swojej drogi – ten warsztat jest tym bardziej dla Ciebie. Choć sam wywodzę się z zawodowego teatru słowa, to moje myślenie o współczesnym aktorze, jest najbliższe wizji artysty wszechstronnego – Performera, który umie poruszać się w różnych dziedzinach sztuki. Stawiam jeden warunek: by był autentyczny w tym, co robi. Prawda jest zawsze najciekawsza.
Ale jak do tej prawdy dotrzeć? W tym celu pomogą nam narzędzia pochodzące zarówno z teatru alternatywnego (Grotowski, Gardzienice), jak i klasycznego. Ważne będzie to, że 𝐩𝐫𝐚𝐰𝐝𝐲 𝐛ę𝐝𝐳𝐢𝐞𝐦𝐲 𝐬𝐳𝐮𝐤𝐚𝐥𝐢 𝐩𝐨𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐂𝐢𝐚ł𝐨, nie przez intelekt. Będziemy pracowali strumieniem świadomości by uwolnić się od kontroli mózgu, będziemy rzeźbili nasze ciała emocjami i głosem w treningu aktorskim, by dopiero na końcu, gdy skontaktujemy się z naszą wewnętrzną prawdą – użyć słowa.
𝐉𝐚𝐤 𝐭𝐨 𝐛ę𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐠𝐥ą𝐝𝐚ł𝐨, 𝐜𝐨 𝐛ę𝐝𝐳𝐢𝐞𝐦𝐲 𝐫𝐨𝐛𝐢ć?
Warsztat będzie trwał 5 dni . Pojedyncza sesja danego dnia będzie trwała 2 godziny z krótką przerwą i w jej skład będą wchodziły co najmniej dwa moduły z poniższych. Układ modułów na dany dzień dobieram w zależności od naszego progresu oraz predyspozycji i celów grupy.
𝐓𝐑𝐄𝐍𝐈𝐍𝐆 𝐅𝐈𝐙𝐘𝐂𝐙𝐍𝐘- Szereg swobodnych zabaw ruchowych, dających możliwość rozwijania fizyczności, uważności na partnera, świadomości przestrzeni. Praca nad tzw. ciałem organicznym czyli naturalnym, odblokowanym.
𝐏𝐑𝐀𝐂𝐀 𝐙 𝐂𝐈𝐀Ł𝐄𝐌- Improwizacje z ciałem przy użyciu gotowych elementów oraz bez nich. Słynne ćwiczenia fizyczne z Teatru Laboratorium oraz inne. Dialog poprzez ruch / działanie fizyczne z partnerem lub przestrzenią. Praca z impulsem. Ćwiczenia, które uruchamiają kręgosłup, uczą świadomości ciała.
𝐏𝐑𝐀𝐂𝐀 𝐙 𝐑𝐄𝐙𝐎𝐍𝐀𝐓𝐎𝐑𝐀𝐌𝐈 (𝐆Ł𝐎𝐒)– Praca nad oddechem, otwarciem głosu, improwizowane zadania z dźwiękiem na podstawie odkryć Grotowskiego oraz Gardzienic. Praca indywidualna oraz symultaniczna praca z głosem wszystkich uczestników.
𝐈𝐌𝐏𝐑𝐎𝐖𝐈𝐙𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐆𝐑𝐔𝐏𝐎𝐖𝐀- jako metoda twórcza: selekcja indywidualnych działań i ich re-kompozycja.
𝐏𝐑𝐀𝐂𝐀 𝐙 𝐓𝐄𝐊𝐒𝐓𝐄𝐌 𝐖𝐘𝐂𝐇𝐎𝐃𝐙Ą𝐂 𝐎𝐃 𝐂𝐈𝐄𝐋𝐄𝐒𝐍𝐎Ś𝐂I – odnajdywanie impulsu i przekładanie go na fizyczne działanie aktorskie.
𝐂𝐳𝐲 𝐦𝐮𝐬𝐳ę 𝐜𝐨ś 𝐮𝐦𝐢𝐞ć 𝐦𝐢𝐞ć 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐞ś 𝐝𝐨ś𝐰𝐢𝐚𝐝𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 taneczne, w pracy z tekstem lub głosem?
Nie musisz. Doświadczenie ruchowe lub aktorskie pozwoli ci prawdopodobnie łatwiej “wejść” w pewne ćwiczenia, ale nie jest nieodzowne. Najważniejsza jest chęć do odkrywania tego czego chce własne ciało, ukrytych w nim potrzeb oraz emocji i motywacja do odnajdywania i przełamywania swoich ograniczeń. Także w obszarze głosu. Warto być przygotowanym na duży wydatek energetyczny.
𝐉𝐚𝐤 𝐬𝐢ę 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚ć?
Co do stroju sprawdzają się dłuższe spodnie za kolano, bez szlufek i nieszeleszczące. Generalnie strój do tańca oraz woda, ręcznik i notes. Należy być w miarę dobrej formie fizycznej , bez poważnych kontuzji kręgosłupa lub kolan. O stan Waszych ciał zapytam jeszcze przed warsztatem 🙂
𝐖𝐚ż𝐧𝐞 ! 𝐓𝐞𝐤𝐬𝐭 Zależy mi na tym byście mieli fragment tekstu nauczony „na blachę” . Nie musi być długi, proza lub poezja, dowolnie.
𝐂𝐨 𝐳𝐲𝐬𝐤𝐚𝐬𝐳?
Można ten trening traktować jako rutynę cielesną – podtrzymanie sprawności, poszerzenie ekspresji w ruchu, można też z czasem odkryć, że ciało świadome i odblokowane nie tylko ożywia performera, ale jest także samo w sobie źródłem prawdy, o którym często zapominamy gdyż podejmujemy działanie głównie poprzez rozum. Wiedza jaką zdobędziesz dzięki temu warsztatowi jest jak najbardziej do wykorzystania w teatrze klasycznym jak i teatrze ruchu oraz każdej innej formie wystąpienia publicznego gdyż można dzięki niemu wypracować następujące uniwersalne umiejętności:
*umiejętność uruchomienia procesu emocjonalnego z poziomu ciała i przełożenia tego na pracę nad ruchem, słowem i śpiewem
*satysfakcję z bycia we własnym ciele
*doświadczenie czym jest pamięć ciała / pamięć emocjonalna
*odblokowanie głosu, zwiększenie ilości rezonatorów
*umiejętność podążania za własnym ciałem, a nie głową
*uważność na partnera oraz grupę i przestrzeń
*grację i piękno w ruchu, umiejętność operowania gestem
𝐉𝐮𝐥𝐢𝐮𝐬𝐳 𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧𝐤𝐢𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳
Aktor filmowy, teatralny, wykładowca, reżyser. Ukończył wydział aktorski Łódzkiej PWSFTviT. Zajmuje się rozwijaniem różnych metod pracy z aktorem zawodowym, amatorskim oraz z dziećmi. Przeprowadził wiele warsztatów i stażów dotyczących pracy z ciałem i głosem. Jest twórcą Warsztatu Technik Aktorskich, w ramach którego uczy własną metodą, łączącą dokonania teatru alternatywnego oraz klasycznego. W latach 2010-19 był wykładowcą Podstawowych pojęć aktorskich w Collegium Civitas.
W Szkole Aktorskiej Machulskich wykładał Technikę Grotowskiego. W latach 2021 – 2023 prowadził Trening fizyczny aktora w Warszawskim Studium Aktorskim oraz w STA w Poznaniu. Przez dwa lata był w Studium Mimów Stefana Niedziałkowskiego. Był też w zespole Chóru Eksperymentalnego – Gre Badanie z którym uczestniczył w wielu przedsięwzięciach muzycznych takich jak spektakle, akcje oraz koncerty. Rozwijał umiejętności wokalne pod okiem: Olgi Szwajgier, aktorów teatru Gardzienice, Barbary Dziekan, Zygmunta Molika, Jacka Hałasa. Uczestniczył w warsztatach m.in.: Marcela Marceau, Jana Peszka, Pieśni Kozła, Zygmunta Molika. Pracował z Janem Komasą, Leszkiem Mądzikiem, Teatrem A3. Treningu fizycznego oraz pracy z głosem uczył się od aktorów Jerzego Grotowskiego. W 2016 roku stworzył cykl spotkań warsztatowych z wybitnymi osobowościami wokalnymi pod nazwą Laboratorium Technik Wokalnych. W 2017 roku wyreżyserował spektakl pt: „Oświadczyny / Niedźwiedź” w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. W tym samym roku zainteresował się techniką Gaga, co zaowocowało wzięciem udziału w sesjach prowadzonych przez Adi Weinberg, Gosię Mielech oraz Michal Sayfan. W 2021 i 2022- roku wyreżyserował dwie części profesjonalnego musicalu dla dzieci na podstawie przygód Strażaka Sama – w których wystąpili absolwenci Szkoły Cyrkowej w Julinku oraz Wydziału Tańca AST w Bytomiu. W wolnych chwilach przemierza dzikie ostępy górskie.
Minimalna liczba uczestników by warsztat wystartował : 6 osób, Max liczba osób na warsztacie: 16
Zapisy: dzienkiewicz@gmail.com

Data i lokalizacja:

Studio Oddaj Ciężar, Kijowska 11 w Warszawie
Oddaj ciężar

Cechy:

Inne wydarzenia taneczne
w mieście Warszawa:

Przejdź do

Wróć do strony wyszukiwarki wydarzeń

i przeglądaj wszystkie wydarzenia taneczne Warszawa

Wyszukiwarka wydarzeń

Przejdź do strony głównej

i poznaj nas lepiej

Wyszukiwarka wydarzeń