Kochani,
z głębi serca zapraszam Was na warsztaty tańca hawajskiego HULA, które odbędą się 18 stycznia w Katowicach. Zajęcia prowadzi Sylwia Kulesza.
Warsztaty są dla każdego z kim rezonuje tematyka warsztatów.
Zajęcia nakierowane są na podstawy, czyli naukę kroków podstawowych, od pracy stóp poprzez pracę bioder – ich ruch wahadłowy, do pracy dłoni i nadgarstków. Wszystko to w zależności od świadomości ciała poszczególnych uczestniczków i tempa przyswajania nowych umiejętności. Osoby nowe są wprowadzane od podstaw, osoby już tańczące mają stopniowaną trudność ćwiczeń. Dlatego w jednej grupie odnajdują się zarówno „pierwszaki” jak i „starszaki” – jak to żartobliwie mówi o swoich uczniach Sylwia

Nauka tańca Hula to coś więcej niż sam taniec. Poprzez praktykę odkrywasz różne zakresy swojego ciała, zależności między jakościami jego ruchu a swoimi emocjami i przekonaniami. Zdarza się, że w trakcie warsztatu uruchamiają się emocje o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia lub sprytnie próbowaliśmy skryć przed światem.
Praktyka Hula jest bliższa stylowi rozwoju i poszerzania świadomości o sobie i kreacji życia niż nauka tańca jako takiego które znamy z innych środowisk, np tańce socjalne.
Hula występuje w 2 stylach: Kahiko oraz Auana.
____________________________

Hula Kahiko to tradycyjne tańce wykonywane do pieśni „na żywo” i przy akompaniamencie tradycyjnych instrumentów jak np. ipu, heke lub pahu.
Kahiko cechuje się mocnymi, energicznymi gestami, tańczone jest możliwie blisko ziemi (dlatego bardzo ważne są mocne mięśnie ud, elastyczne ścięgna i stawy), gdzie stopy maksymalnie całą powierzchnią przylegają do ziemi by zapewnić stabilność w tańcu. Intensywna praca nóg i bioder wpływa na wzmocnienie dolnych centr energetycznych, dlatego oglądający Hula Kahiko, odbierają je jako bardzo energetyczne i pełne mocy.

Hula Auana to nowoczesna forma Hula, tańczona do nazwijmy to „współczesnej” muzyki hawajskiej. Cechuje je mocne, elastyczne ciało, gdzie tors jest prosty a jednocześnie elastyczny jak „trzcina”, a ręce poruszają się miękko i płynnie jak „wodorosty”.
Przy Hula Auana główny nacisk kładzie się na elastyczność stawów, płynność, giętkość i miękkość ruchów.
_____________________________
Hula to taniec duszy, który mimo swej pozornej delikatności, jest tańcem o niezwykłej mocy, łączy z ziemią, transformuje i otwiera. Przechowuje legendy i pamięć o szczególnie ważnych wydarzeniach w dziejach Hawajów.
Trening Hula to intensywna praca z ciałem, głosem, oddechem. To ciągłe doskonalenie ciała, przełamywanie ograniczeń, to praca nad siłą i elastycznością mięśni oraz stawów, nad płynnością i gracją ruchów, nad giętkością kręgosłupa, nad piękną linią ciała.
Hula niesie ze sobą radość z tańca, radość z jedności z naturą, radość z dzielenia się jego pięknem z innymi. Być może w tym właśnie tkwi fenomen Hula. Tańczą dzieci i seniorzy rodu, tańczą kobiety i mężczyźni, tańczą Ci szczupli i Ci hojniej obdarzeni przez naturę. W tańcu jednoczą się w wielką OHANA (rodzinę).
__________________________
„Sylwia Kulesza – nauczycielka masażu PeLoHa, pasjonatka masażu Lomi Lomi Nui, od ponad 14 lat związana z tańcem hawajskim.
Tańca hawajskiego uczyła się u Susan Pa’iniu Floyd (w linii przekazu Kumu Hula Franka Kawaikapuokalani Hewlett), Kumu Hula Hokulani de Rego. Przez wiele lat także uczennica Małgorzaty Szukalskiej prowadzącej Szkołę tańca i masażu hawajskiego MOC ALOHA”.
_______________________
Zainteresowanych warsztatem zapraszam do kliknięcia „wezmę udział” lub „zainteresowana /-y” aby być na bieżąco z informacjami na temat Hula, które będę umieszczać w dyskusji wydarzenia.
_________________________

Data: 18.01, sobota / godz. 15.30 – 20.00

Na sali zbieramy się o 15.30.

O 15.45 siadamy do kręgu aby omówić sprawy organizacyjne.

Zajęcia trwają od 16.00 – 20.00 (z krótkimi przerwami).
Pamiętaj proszę że o 16.00 już zaczynamy zajęcia. Z szacunku do nauczycielki i do grupy, osoby które się spóźnią proszone są o zajęcie miejsca na końcu sali (aby nie robić zamieszania). Nauka odbywa się rotacyjnie w rzędach, także nikt nie będzie zaniedbany.

Miejsce: Szkoła Tańca Good Mood, ul. Paderewskiego 35, Katowice

Kwota: 190 zł / os (płatne przelewem na podane konto firmowe

Decyduje kolejność wpłat a nie zgłoszeń)**
Jeśli dokonujesz wpłaty i chcesz otrzymać fakturę / paragon NIP, po dokonaniu wpłaty napisz proszę informację na maila: wibracjanatury@gmail.com.
Wibracja Natury Sp. z o.o
Ul. Zielonogórska 13/5
41-218 Sosnowiec
ING BANK ŚLĄSKI: 71 1050 1344 1000 0090 3290 2661
Tytuł: Hula 18.01 (+ imię i nazwisko uczestnika)*
Kwota: 190 zł**
*Jeśli jest inne niż nadawcy przelewu lub wpłata jest za więcej niż 1 osobę.
** Możliwość otrzymania faktury (proszę o podanie danych przy zgłoszeniu na warsztaty).
** W przypadku dokonania wpłaty i rezygnacji z warsztatów zwracana kwota pomniejszona jest o koszty organizatorskie w wysokości 40 zł.
Zwrot może być wykonany w przypadku rezygnacji do 12 stycznia. Po tym dniu rezygnacja jest przyjęta bez zwrotu wpłaty. W obu sytuacjach można swoje miejsce odstąpić innej osobie. Odpowiedzialność zamiany należy do osoby rezygnującej. W sytuacji kiedy mamy listę rezerwową, pomagamy bez dodatkowych opłat dokonać zamiany.
Wpłata na konto jest dla nas potwierdzeniem, że dane warunki są przez Ciebie zaakceptowane.

Zgłoszenia: Aneta, tel. 731-022-371 / wibracjanatury@gmail.com
Sala pomieści max 20 uczestników w komfortowym do nauki układzie.

Co zabrać na warsztaty:

kobiety: luźna spódnica do kolana lub łydki. Musi być na tyle luźna, aby nie krępowała Ci ruchu przy szerszym kroku. Jeśli nie spódnica to zabierz proszę getry i luźną chustę aby przewiązać biodra. Jeśli posiadasz swoją PA’U, zabierz właśnie ją.

mężczyźni: wygodny t-shirt i spodenki lub wygodne spodnie (np typu szarawary).
Tańczymy na boso. Jeśli potrzebujesz mieć skarpety – zabierz. Po szkole tańca poruszamy się w zmiennym obuwiu lub boso.
Na miejscu zapewniamy wodę i owocowy poczęstunek.
Spotkaj(my) się w tańcu

Aneta
